Co łączy tragedię na Broad Peak z sukcesją gospodarczą?

Każdy, kto choć trochę śledzi bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie, pamięta przełom wiosny i zimy 2013 roku. Najpierw radość – 5 marca 2013 roku ekipa polskich himalaistów dokonała czegoś, czego wcześniej nie dokonał nikt – na wierzchołku Broad Peaku (8047 m n.p.m.) stanęli kolejno: Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Potem nerwowe oczekiwanie – dwaj ostatni nie wrócili na noc do obozu. I wreszcie wiadomość, której nikt nie chciał usłyszeć – 8 marca Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski zostali uznani za zmarłych… Zdarzenie to wstrząsnęło wieloma osobami, pojawiały się różne zarzuty, wielu osobom towarzyszyły skrajne emocje.

Dlaczego wspominam o tym w kontekście sukcesji gospodarczej?

Na Broad Peak poszli „najlepsi z najlepszych” – doświadczeni, doskonale przygotowani fizycznie, prawdopodobnie odpowiednio nastawieni psychicznie, znali swoje możliwości, znali góry. Nie była to dla Nich pierwsza wyprawa w Himalaje, nie pierwszy ośmiotysięcznik, nawet nie pierwszy ośmiotysięcznik zimą … Czego zabrakło? Nie mnie to oceniać. Wiem jedno – kolejny raz zobaczyłam, jak ważne jest porządkowania swoich spraw. Także (nie, nie napiszę – przede wszystkim) tych, dotyczących majątku, czy to prywatnego, czy – jeśli dotyczy – firmowego.

A przecież i Maciej, i Tomasz mieli jeszcze tyle do zdobycia … Pewnie nie tylko w górach.

Zdjęcie pochodzi z: http://podroze.onet.pl/aktualnosci/wyprawa-zimowa-pza-na-broad-peak-zdjecia-z-ataku-szczytowego-i-zdobycia-szczytu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *